Hakkımızda

Salim Yılmaz DELEN

Yüksek Teknik Öğretmen

1937-2018

 

FİRMA TARİHÇESİ

Kurucumuz  Salim Yılmaz Delen 1960 Ankara  teknik  öğretmen  okulu  mezunu  olup Van -Rize-İzmit te 7  yıl   görev yapmıştır.1967-1974  yılında Tekfen mühendislikte  üretim  müdürü  olarak  özel  sektöre geçiş  yapmış  olup 1975  yılında İzmir,e  gelerek Mers -Arbaşlar-Habaş Demirçelik-Detaysan firmalarında  1992  Yılına kadar    müdürlük  yapmıştır.Çalışmış  olduğu tüm  bu firmaların Boya  tesislerini  konveyör  sistemlerini  kurmuştur .  Bu  yıllarda görmüş oldugu  eksiklik  olan  Türkiye,deki  boya  makinaları,konvoyer  sistemleri, özel  makina  imalatı  konularında faliyet  gösteren  firmaların azlığını görerek.  1992  yılında Desan Boya makinaları,nı  faliyete geçirmiştir. Desan.  Boya makinaları 1993 yılında Salim Yılmaz  Delen  tarafından  kurulmuştur. İzmir Pınarbaşında imalatlarına devam etmektedir. Firma kendi bünyesinde üç ayrı imalatla uğraşmaktadır. Bunlar Konveyör sistemler,  yaş  ve  toz boya tesisleri ve ısıtma sistemleri   imalatlarıdır.  Firmamız 1992  yılından beri Yurt içi ve Yurt dışında onlarca tesis kurmuştur. Bu sektörlerdede birçok ilke imza atan Desan firması,  mamule ve kurulacak yere göre firmalara özel tasarımlar geliştirmiştir. Kurulan tesislerin tamamı mühendisler tarafından projelendirilmektedir. Üstün kaliteli hammadde kullanarak, titiz işçilikle üretilen makinelerde standart ve opsiyonel aksesuarlar ile kullanılan tüm ekipmanlar, dünyaca kabul görmüş markalardır. Kullanıcının en yüksek verimle üstün performans alması en temel prensip kabul edilmiştir. Desan boya  makinaları ürünlerini marka tescilli olarak Desan markası ile tüketiciye ulaştırmaktadır.Bunun yanında 2012 yılında peletsoba ve ısıtma sistemleri imalatına ve satışına başlanılmıştır.

ERHAN DELEN     1980-2012

 22 AĞUSTOS 1980 YILINDA İZMİR DE DOĞMUŞTUR. DELEN AİLESİNİN EN KÜÇÜK FERDİDİR.İLKOKULU İZMİR EŞREF PAŞA İLKÖĞRETİM OKULUNDA OKUMUŞ OLUP ORTAOKULU OSMAN KİBAR ORTAOKULU VE LİSEYİ İZMİR  ATATÜRK LİSESİNDE BİTİREREK BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ TARİH FAKÜLTESİNDE OKUMUŞTUR.ÖĞRENCİLİK HAYATINI HEP BAŞARILARLA BİTİREREK ÜNİVERSİTEYİ OKUDUĞU YILLARDA AİLE ŞİRKETİMİZE YARDIMCI OLMAK İÇİN İMALATLARINI YAPTIĞIMIZ MAKİNALARIN YAPIM AŞAMASININ HER NOKTASINDA GÖREV ALMIŞ ÇOK KISA SÜREDE BAŞARISINI KANITLAMIŞTIR.ASKERLİK GÖREVİNİ İSTANBULDA YAPAN ERHAN DELEN ASKERDE DE EFENDİLİĞİ ,YARDIMSEVERLİĞİ VE DİSİPLİNİYLE ARKADAŞLARI ARASINDA BABA LAKABIYLA ANILMIŞTIR.

2010 YILINDA ASKERDEN GELDİKTEN SONRA AİLE ŞİRKETİNDEKİ GÖREVİNE DEVAM EDERKEN YAKALANDIĞI AMANSIZ HASTALIK BEYİN TÜMÖRÜ KANSERİNE YAKALANAN ERHAN DELEN BU HASTALIKTAN ÖTÜRÜ 3 AMELİYAT GEÇİREREK 1.5 YIL HAYAT MÜCADELESİ VEREREK YASAMA SEVİNCİNİ SON NEFESİNİ VERENE KADAR DEVAM ETTİRMİŞ VE HEP YÜCE ALLAHA ŞÜKRETMİŞTİR.

TÜM AİLESİ SEVENLERİ ÖĞRETMENLERİ VE ARKADAŞLARI ÜZERİNDE 31 YILLIK YAŞAMININ SON ANINA KADAR BIRAKMIŞ OLDUĞU  İYİ ETKİ  SAYGINLIK DÜRÜSTLÜK ÇOCUKLARA OLAN SEVGİSİ BÜYÜKLERE KARŞI SAYGISI HAKSIZLIKLARA KARSI DİK BAŞLILIĞIYLA İNSANLARIN VE AİLESİNİN ÜZERİNDE BIRAKTIĞI İYİ İNTİBALARLA

UNUTULMAZ KİŞİLİK VE KARAKTERİYLE HEP GÖNÜLLERİMİZDE VE  HER AN KALBİMİZDEDİR.

 

                                                                                                                              Mert DELEN

 

 

 

TÜM HAKLARI SAKLIDIR DESAN MAKİNA İZMİR 2019